„Polsko – niemieckie warsztaty taneczne w Barlinku", pod takim tytułem w dniach 23 i 24 września, odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionych miast Barlinka i Prenzlau. Celem naszego spotkania było omówienie tegorocznej Gali Tanecznej w Prenzlau, tancerze wraz z instruktorami przygotowywali wstępną

koncepcję polsko-niemieckiego finału, który odtańczą 5 listopada w Prenzlau. Grupa polska była reprezentowana przez Fabrykę Tańca Barlinek i kierownika zespołu Katarzynę Stanisławską, natomiast Grupa Taneczne z Prenzlau przyjechała ze swoją instruktorką Anne Hauptmann, to właśnie te dwie panie były inicjatorkami tego spotkania.
Oprócz pracy warsztatowej na uczestników czekały inne atrakcje, które pomogły w integrowaniu młodych ludzi. Grupa wspólnie spacerowała po mieście, spacer zakończył się na Ośrodku Wypoczynkowym Janowo, z którego uczestnicy popłynęli na rejs stateczkiem po Jeziorze Barlineckim, był to znakomity czas na odpoczynek i regenerację. Wieczorem odbyła się wspólna zabawa przy muzyce, był czas na bliższe poznanie się obu grup. W niedzielę można było rozwijać swoje umiejętności plastyczne, każdy mógł własnoręcznie udekorować torbę, którą na pamiątkę zabierał do domu. Po południu odbyło się podsumowanie dwudniowego spotkania, wszyscy obiecali że pojawią się na projekcie w Prenzlau . Tancerze obiecali również rzetelnie przygotować się do Gali Tanecznej w Prenzlau.
Spotkanie zostało dofinansowane ze środków z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.