Jubileuszowe Dni Folwarku w Przelewicach

Już po raz X zorganizowano Przelewickie Dni Folwarku. Impreza, która odbyła się na terenie folwarku przy Ogrodzie Dendrologicznym zgromadziła wielu widzów. Zarówno tych bardzo młodych, jak i nieco starszych. Każdy z nich mógł znaleźć coś dla siebie. A wszystkich przywitał wójt gminy Przelewice, Mieczysław Mularczyk.

Z okazji okrągłej rocznicy nie mogło zabraknąć okazałego tortu i fajerwerków. Na scenie zaprezentowały się zarówno zespoły taneczne, wśród nich Fabryka Tańca Barlinek, jak i wykonawcy różnorodnych piosenek. Można było posłuchać piosenek ludowych, jak i disco polo czy wykonywanych przez gościa wieczoru Vasyla Juniora i Cygańskie Gwiazdy.
Można było spróbować szczęścia w loteriach fantowych, zobaczyć co przygotował Lider Pojezierza, a najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym. Były stoiska poszczególnych sołectw gminy Przelewice z własnoręcznie wykonanymi wypiekami, pierogami czy bigosem. Swoje stanowisko miało Wojsko Polskie i strażacy ochotnicy. Liczne stoiska handlowe i gastronomiczne kusiły do robienia zakupów. Każdy chętny mógł wejść na teren Ogrodu Dendrologicznego i Oranżerii. Jubileuszowe Przelewickie Dni Folwarku zakończyła zabawa na świeżym powietrzu z kapelą Bez Zagrychy.

 

Artykuł & Foto: js